Mest brugte sider
Fra KoldingWiki
Herunder vises op til 500 resultater fra nummer 1 til nummer 500.
Vis (forrige 500 | næste 500) (20 | 50 | 100 | 250 | 500)
- Brande i Kolding (7 kategorier)
- Jes Lorentzen Hansen (6 kategorier)
- A. Hoffgaard (4 kategorier)
- Skamlingsbanken (4 kategorier)
- Bertel Kyed (4 kategorier)
- Hans Knudsen Eriksen (4 kategorier)
- Jørgen Koefoed (4 kategorier)
- Litteratur om Kolding (4 kategorier)
- H. Stensballe (4 kategorier)
- R. Erichsen (4 kategorier)
- Niels Gravesen Holst (4 kategorier)
- Chr. Bjerre (4 kategorier)
- J.H. Hansen (4 kategorier)
- Peter Schelde (4 kategorier)
- Alminde-Viuf Fællesskole (4 kategorier)
- Asmus Georg Hansen (4 kategorier)
- Oluf Juhl (3 kategorier)
- Jens Jensen (3 kategorier)
- Kolding Cykleklub (3 kategorier)
- Bent Rasmussen (3 kategorier)
- Agtrup skole (3 kategorier)
- Søren M. Jensen (3 kategorier)
- Børnehaven Haderslevvej (3 kategorier)
- Sognerådsvalget for Starup-Nebel 1909 (3 kategorier)
- Carl Otto Nielsen (3 kategorier)
- P. Nissen (3 kategorier)
- Otto Thaarup Rasmussen (3 kategorier)
- Sognerådsvalget for Eltang-Sdr. Vilstrup 1891 (3 kategorier)
- Niels J. Skøtt (3 kategorier)
- Christian Neckelmann (3 kategorier)
- Louis Jørgen Michaelsen (3 kategorier)
- N. Chr. Andersen (3 kategorier)
- Peter August Halby (3 kategorier)
- Jørn Pedersen (3 kategorier)
- Kolding Motor- og Cykleklub (3 kategorier)
- Poul Laurits Rasmussen (3 kategorier)
- Agtrupskov skole (3 kategorier)
- Kommunevalg i Vester Nebel (Egtved Kommune) (3 kategorier)
- H. Thalbitzer (3 kategorier)
- Lunderskov Lokalhistoriske Arkiv (3 kategorier)
- Eigil Reimers (3 kategorier)
- C. Jensen (Købmand) (3 kategorier)
- H.L. Hansen (byrådsmedlem) (3 kategorier)
- Sognerådsvalget for Eltang-Sdr. Vilstrup 1900 (3 kategorier)
- Christian Christiansen (3 kategorier)
- Mads Hollesen (3 kategorier)
- Eltang-Sdr. Vilstrup Sognekommune (3 kategorier)
- Casper Fr. Møller (3 kategorier)
- Harte-Bramdrup Sognekommune (3 kategorier)
- Hans Jensen (Byrådsmedlem) (3 kategorier)
- H.A. Hansen (3 kategorier)
- Therchild Fischer-Nielsen (3 kategorier)
- Jakob Bernhardt Jacobsen (3 kategorier)
- Marinus Larsen (3 kategorier)
- Sognerådsvalget for Lejrskov-Jordrup 1909 (3 kategorier)
- Sognerådsvalget for Eltang-Sdr. Vilstrup 1897 (3 kategorier)
- Erik Hansen (3 kategorier)
- Luftmeldestationen (3 kategorier)
- H.H. Grau (3 kategorier)
- Sdr. Bjert Centralskole (3 kategorier)
- Bakkeskolen (3 kategorier)
- Alex Jentsch (3 kategorier)
- Einer Bech (3 kategorier)
- Niels Lund (3 kategorier)
- Carl Ploug (3 kategorier)
- Peter N. Mygind (3 kategorier)
- C. Sandager (3 kategorier)
- Kommandocentralen på Rømøvej (3 kategorier)
- Henriette Jessen (3 kategorier)
- P. Martin Møller (3 kategorier)
- Laue Friis Hansen (3 kategorier)
- Aage Kyed (3 kategorier)
- Ole Martin Walther (3 kategorier)
- Andreas Petersen (3 kategorier)
- Magnus Jørgensen (3 kategorier)
- Hjalmar Fich (3 kategorier)
- Chr. Christensen (3 kategorier)
- Emanuel A.C. Petersen (3 kategorier)
- Sognerådsvalget for Lejrskov-Jordrup 1937 (3 kategorier)
- Vagn Lund Pedersen (3 kategorier)
- A. Andersen (skræddermester) (3 kategorier)
- Andreas Sørensen (3 kategorier)
- Anna Christiane Bramsen (3 kategorier)
- H.J. Jepsen (3 kategorier)
- J. Hegelund (3 kategorier)
- Karen Margrethe Carstens (3 kategorier)
- Husholdningsskolen Borrehus (3 kategorier)
- M. Frost (3 kategorier)
- Jacob Warburg (3 kategorier)
- Grunnet (købmand) (3 kategorier)
- Lunderskov Kommune (3 kategorier)
- Sognerådsvalget for Lejrskov-Jordrup 1903 (3 kategorier)
- Blichers Boghandel (3 kategorier)
- Nørre Bjert (3 kategorier)
- S. Andresen (3 kategorier)
- Ivar Hansen Simonsen (3 kategorier)
- De danske Våbenbrødre (3 kategorier)
- Christen Birch (3 kategorier)
- Jens Agerskov (3 kategorier)
- Cykelklubben Old Boys (3 kategorier)
- Harte Skole (3 kategorier)
- F. Honore (3 kategorier)
- Frands Sørensen (3 kategorier)
- Chr. Emilius Kaae (3 kategorier)
- Vilhelm Behrens (redaktør) (3 kategorier)
- Fynslundskolen (3 kategorier)
- Vester Nebel Skole (3 kategorier)
- Sognerådsvalget for Eltang-Sdr. Vilstrup 1925 (3 kategorier)
- Eltang Skole (3 kategorier)
- N.W. Bastrup (3 kategorier)
- Søndervang (3 kategorier)
- Lunderskov Biograf (3 kategorier)
- Christian Petersen (sognerådsmedlem) (3 kategorier)
- Mathias Christensen (3 kategorier)
- I.O. Brandorff (3 kategorier)
- Kolding Afholds-Cykleklub (3 kategorier)
- Hans Sidelmann (3 kategorier)
- Thomas Petersen (3 kategorier)
- P. Hoff (3 kategorier)
- Lunderskov Kommunevåben (3 kategorier)
- Vrå Rytterskole (3 kategorier)
- Ødis Skole (3 kategorier)
- N.A. Outzen (3 kategorier)
- Sognerådsvalget for Eltang-Sdr. Vilstrup 1917 (3 kategorier)
- Erik Ebstrup (3 kategorier)
- Niels Emil Therkilsen (3 kategorier)
- Erik Mørch (3 kategorier)
- J. J. Grooss (3 kategorier)
- Kolding Cykle-Ring (3 kategorier)
- Grethe Venborg (3 kategorier)
- Christen Poulsen Mejling (3 kategorier)
- A.K. Thorsen (3 kategorier)
- Jens Christoffer Thygesen (3 kategorier)
- Koldinghus (3 kategorier)
- Lave Ernst Kiær (3 kategorier)
- Mathias C. Warming (3 kategorier)
- Dalby Skole (3 kategorier)
- Sjølund-Hejls Skole (3 kategorier)
- Johan Fredrik Kohl (3 kategorier)
- Svend Drud Jensen (3 kategorier)
- C.J. Haas (3 kategorier)
- Frederik Wilhelm Wolfgang Topsøe (3 kategorier)
- Ole Christian Hirth (3 kategorier)
- Kolding Bicykle Club (3 kategorier)
- Godset (3 kategorier)
- Kolding Fodsportsklub (3 kategorier)
- Oluf Bech (3 kategorier)
- Sandbjerggaard (3 kategorier)
- Rudolf Sørensen (3 kategorier)
- Søren M. Sørensen (3 kategorier)
- Christiansfeld Biograf (3 kategorier)
- Aller skole/Aller Friskole (3 kategorier)
- Fr.C. Utzon (2 kategorier)
- Haderslevvej (2 kategorier)
- Vitus Kelvang (2 kategorier)
- Andreas Hjot (2 kategorier)
- Peter Daugaard (2 kategorier)
- Ole Juul (2 kategorier)
- Ole Sørensen & Co. (2 kategorier)
- Juhlsminde (2 kategorier)
- Kristen Kristensen (2 kategorier)
- Taps Skole (2 kategorier)
- Bilogo (2 kategorier)
- Magnus Møller (2 kategorier)
- Slotshaven til Koldinghus (2 kategorier)
- G. Kleberg (2 kategorier)
- Folketællinger i Kolding (2 kategorier)
- Fr. Bisbjerg (2 kategorier)
- Lyshøjskolen (2 kategorier)
- Sdr. Stenderup Sygeplejeforening (2 kategorier)
- Walter Petersen (2 kategorier)
- Frode Køster (2 kategorier)
- Jørgen Borum (2 kategorier)
- Niels Jørgensen Poulsen (2 kategorier)
- Kommunevalg i Vamdrup (2 kategorier)
- Beirholms Væverier (2 kategorier)
- Hakon Fogh (2 kategorier)
- M. C. A. Bjerre (2 kategorier)
- Bruno Pedersen (2 kategorier)
- Hjælpekassevalget 1917 (2 kategorier)
- S. Svensson (2 kategorier)
- Hejlsminde Badehotel (2 kategorier)
- Skovløberhuset (2 kategorier)
- Svend Ginnerskov Jensen (2 kategorier)
- Kolding Korforening (2 kategorier)
- Mads P. Grøn (2 kategorier)
- Christen Kousgaard-Laursen (2 kategorier)
- Johannes Martin Sørensen (2 kategorier)
- Nyhavegaard (2 kategorier)
- Idyl (2 kategorier)
- Henrik Schytkam (2 kategorier)
- Hejls-Vejstrup Ringriderforening (2 kategorier)
- Anker Nielsen (2 kategorier)
- Aller kirke (2 kategorier)
- Viuf Sognekommune (2 kategorier)
- Hans Ludvig Hansen (2 kategorier)
- Harald Andersen (2 kategorier)
- Kolding Købmandsskole (2 kategorier)
- Marie Christensen Buhl (2 kategorier)
- Taps Kirke (2 kategorier)
- Wilhelm Johannes Ingwersen (2 kategorier)
- Mathias Kragh (2 kategorier)
- Fjordbåden Lødver (2 kategorier)
- Hjarup Sogn (2 kategorier)
- Kommunevalg i Christiansfeld (2 kategorier)
- J.C. Bro (2 kategorier)
- Kolding Turistforening (2 kategorier)
- Hans Dvinge (2 kategorier)
- Else Brandt (2 kategorier)
- Jens Mathias Pedersen (2 kategorier)
- Johan Frederik Wesenberg (2 kategorier)
- Høkkelbjerg Fattiggaard (2 kategorier)
- Seest Bakke (2 kategorier)
- Mikkel Johansen (2 kategorier)
- Kolding Andelsmejeri (2 kategorier)
- H.R. Hansen (2 kategorier)
- S.M. Due (2 kategorier)
- Harte Kirke (2 kategorier)
- Lorentz Hansen Rasch (2 kategorier)
- Kommuneudvidelsen 1930 (2 kategorier)
- Jens Peter Wissing (2 kategorier)
- Nørreskovskolen (2 kategorier)
- Johannes Ejler (2 kategorier)
- Hans Larsen Jespersen (2 kategorier)
- J.C. Christensen (2 kategorier)
- Børnehaven Søgade (2 kategorier)
- V. Lauridsen (2 kategorier)
- Carl Sophus Borch (2 kategorier)
- Hejls Planteskole (2 kategorier)
- Johannes Bach (2 kategorier)
- Alba Christensen-Dalsgaard (2 kategorier)
- J. Skjøde (2 kategorier)
- Poul Folting (2 kategorier)
- Annemarie Kousgaard-Laursen (2 kategorier)
- P.V.P. Berg (2 kategorier)
- Dalby Mølle (2 kategorier)
- Vamdrup Kino (2 kategorier)
- Christian Søbye (2 kategorier)
- Vonsild Sogn (2 kategorier)
- Knud Petersen (2 kategorier)
- Aller Sogn (2 kategorier)
- Vonsild Sognekommune (2 kategorier)
- Vester Nebel Venstrevælgerforening (2 kategorier)
- Solar (2 kategorier)
- Sønderbro (2 kategorier)
- Helligkorsgade 1 (2 kategorier)
- Hans Pedersen (folketingskandidat) (2 kategorier)
- Ålestangernes Sangforening af 1887 (2 kategorier)
- Carlo Svane (2 kategorier)
- Vamdrup Kirke (2 kategorier)
- Kai Ibsen (2 kategorier)
- Henrik Carl Vilhelm Find (2 kategorier)
- Viuf Boldklub (2 kategorier)
- P. Christensen (2 kategorier)
- Hjælpe- og syge-kasser/-foreninger i Kolding og omegn (2 kategorier)
- Tyrstrup Kirke (2 kategorier)
- A. Vrist Rønn (2 kategorier)
- Seest Lokalhistoriske Forening (2 kategorier)
- Børge Daugaard Pedersen (2 kategorier)
- Dalbyvej (Vonsild-Dalby) (2 kategorier)
- Claus Christensen Schmidt (2 kategorier)
- Harry Mielche (2 kategorier)
- Bagermester Klaaborgs væddemål med 3 arbejdsløse bagere (2 kategorier)
- A.C.L. Grove-Rasmussen (2 kategorier)
- Cyprianus (2 kategorier)
- Jens Madsen (sognerådsmedlem) (2 kategorier)
- Anders Jensen (arbejdsmand) (2 kategorier)
- Chr. Henrichsen (2 kategorier)
- Anker Bruhn (2 kategorier)
- Karl Sørensen (dyrlæge) (2 kategorier)
- Jens Sophus Borch (2 kategorier)
- H.C. Ervald (2 kategorier)
- Kolding Cyklebane (2 kategorier)
- Kolding Gymnasium (2 kategorier)
- Andreas Elkjær (2 kategorier)
- Hans Jørgen Birk (2 kategorier)
- Sigurd From (2 kategorier)
- Stig Woidemann (2 kategorier)
- V. Brücker (2 kategorier)
- Klostergade 26 (2 kategorier)
- Carl Fasting (2 kategorier)
- F. Møller (2 kategorier)
- H. J. Klaaborg (2 kategorier)
- Emanuel Hansen (2 kategorier)
- Sognerådsvalget for Dalby 1913 (2 kategorier)
- Julemærkesanatoriet (2 kategorier)
- Jørgen Mørch (2 kategorier)
- Sønder Bjert Sygekasse (2 kategorier)
- Poul Th. Sveistrup (2 kategorier)
- Hejlsminde (2 kategorier)
- C. Nielsen (2 kategorier)
- Sønder Stenderup Sognekommune (2 kategorier)
- Zoologisk Have (2 kategorier)
- Plovfuren (2 kategorier)
- Helligkorsgade 18 (2 kategorier)
- Niels Beck (2 kategorier)
- Hans Pedersen (Socialdemokraitiet) (2 kategorier)
- Flemming Jul Hansen (2 kategorier)
- Kolding Omegns Foderstofforening A/S (2 kategorier)
- J. E. Damkier-Petersen (2 kategorier)
- Vejstrup Kirke (2 kategorier)
- Jacob Mathias Gemzøe (2 kategorier)
- Kolding Boldklub (2 kategorier)
- Sognerådsvalg i Kolding omegn (2 kategorier)
- Brødremenighedens kirke (2 kategorier)
- Peter Lindbæk (2 kategorier)
- Bramdrup Skovforening af 1877 (2 kategorier)
- Ejner Kjestrup (2 kategorier)
- Jens Albrechtsen (2 kategorier)
- Dines Christensen Schmidt (2 kategorier)
- Mogens Pihl (2 kategorier)
- Albinus Hansen (2 kategorier)
- Eltang Kirke (2 kategorier)
- Fattigvæsnet (2 kategorier)
- Koldings filmhistorie (2 kategorier)
- Marius Hansen (2 kategorier)
- Ch. Stenderup (2 kategorier)
- Sognerådsvalget for Sønder Bjert 1925 (2 kategorier)
- P. Zoffmann (2 kategorier)
- Harteværket (2 kategorier)
- Hugo Hoff Høyrup (2 kategorier)
- Anders Roager Simonsen (2 kategorier)
- Jens Peter Nielsen (2 kategorier)
- Kolding Stadsarkiv (2 kategorier)
- Hans Langhoff (2 kategorier)
- O. Schultz (2 kategorier)
- N.C. Geerthsens Handelsgartneri (2 kategorier)
- Paul Hansen (2 kategorier)
- Jeppe Juhl (2 kategorier)
- Kolding Cykle- Is og Sportsbane (2 kategorier)
- Ødis Sygekasse (2 kategorier)
- J.H. Simonsen (2 kategorier)
- Niels Simonsen (2 kategorier)
- Kongeåmuseet (2 kategorier)
- Maren Berg (2 kategorier)
- Edvard Lau (2 kategorier)
- J.C. Andersen (2 kategorier)
- Eltang vig (2 kategorier)
- Valdemar Juhl (2 kategorier)
- Viggo Nielsen (2 kategorier)
- Sognerådsvalget for Hejls 1909 (2 kategorier)
- Slotsmøllen (2 kategorier)
- P. Gregersen (2 kategorier)
- Grethe Rasmussen (2 kategorier)
- Anna Karoline Hagerup (2 kategorier)
- Bent Gabrielsen (2 kategorier)
- Sognerådsvalget for Dalby 1907 (2 kategorier)
- Munkevænget Skole (2 kategorier)
- Laurits Haagen (2 kategorier)
- Carl Christian Schjørring (2 kategorier)
- Almind Sognekommune (2 kategorier)
- Sønder Bjert Sognekommune (2 kategorier)
- Sønder-Vilstrup Planteskole (2 kategorier)
- Svineryggen (2 kategorier)
- Helligkorsgade 20 (2 kategorier)
- Leif Stenlev (2 kategorier)
- Seest Sognekommune (2 kategorier)
- Peter Valdemar Schmidt (2 kategorier)
- Johan Sigismund Schmidt (2 kategorier)
- Kolding Idræts Forening (KIF) (2 kategorier)
- Chr. Eff (2 kategorier)
- Fotografer i Kolding (2 kategorier)
- Riis Toft Skole (2 kategorier)
- Svend Aage Wase Petersen (2 kategorier)
- Leo Anker (2 kategorier)
- Otto Thomsen (2 kategorier)
- Frede Olsen (2 kategorier)
- Eltang Sogn (2 kategorier)
- Fattighuse og -gårde i Kolding og omegn (2 kategorier)
- Seestvej (2 kategorier)
- Julius Buch (2 kategorier)
- Hans Have (2 kategorier)
- Lønkonflikten om isningsarbejdet 1889 (2 kategorier)
- Sognerådsvalget for Vejstrup 1925 (2 kategorier)
- Gunnar Dalls Handelsgartneri (2 kategorier)
- Aage Petersen (Sognerådsmedlem) (2 kategorier)
- Aksel Knudsen (2 kategorier)
- Jeppe Lauridsen (2 kategorier)
- Lejrskov-Jordrup Sognekommune (2 kategorier)
- Dalby Sognekommune (2 kategorier)
- Sdr. Stenderup Centralskole (2 kategorier)
- P. Rasmussen (2 kategorier)
- Niels Hansen (præst) (2 kategorier)
- Vamdrup Bibliotek (2 kategorier)
- Christian Emil Rasmus Andersen (2 kategorier)
- P. Blom (2 kategorier)
- Biografen (2 kategorier)
- C.D. Nygaard (2 kategorier)
- Eltanggård (2 kategorier)
- L. Lomholdt (2 kategorier)
- Dybvadbro Station (2 kategorier)
- Ole H. Rasmussen (2 kategorier)
- Anni og Bent Knudsen (2 kategorier)
- Hans Jensen Viuff (2 kategorier)
- Alfred J. Rasmussen (2 kategorier)
- Th. Thomsen (glarmester) (2 kategorier)
- Det 20. århundrede (2 kategorier)
- Jakob Møller (2 kategorier)
- Elmer Rahbek Pedersen (2 kategorier)
- R. Raffnsøe (2 kategorier)
- Sognerådsvalget for Dalby 1909 (2 kategorier)
- Johannes Schaarup (2 kategorier)
- Anders Bruun (2 kategorier)
- Eltang Sygekasse (2 kategorier)
- Ove Lindberg-Larsen (2 kategorier)
- Sognerådsvalget for Almind 1891 (2 kategorier)
- E.A. Borch (2 kategorier)
- P. Eliassen (2 kategorier)
- H. Jørgensen (handskemager) (2 kategorier)
- Vonsild Brugsforening (2 kategorier)
- Karl Olsen (2 kategorier)
- C. Gossmann (2 kategorier)
- Vonsild Kirke (2 kategorier)
- Harald Gregers Valdemar Bohr (2 kategorier)
- De Unges Idræt (2 kategorier)
- Sct. Michaels Skole (2 kategorier)
- Hans Geertsen (2 kategorier)
- Thomas Klemmensen (2 kategorier)
- Margrethe Jessen (2 kategorier)
- M. Husum (2 kategorier)
- Jørgen Nielsen Høgild (2 kategorier)
- Dagny Alminde (2 kategorier)
- Niels Juhl Bollerup (2 kategorier)
- Kaspar Hauser (2 kategorier)
- Oscar Christensen (2 kategorier)
- Ørums Bryggeri (2 kategorier)
- Åge Brødsgård (2 kategorier)
- Viuf Mejeri (2 kategorier)
- Holger Kelstrup (2 kategorier)
- Sognerådsvalget for Vonsild 1917 (2 kategorier)
- Esbjergvej (2 kategorier)
- B. Meyer (2 kategorier)
- Jep Fink (2 kategorier)
- Rutebilstationen i Torvegade (2 kategorier)
- Mourits Jørgensen (2 kategorier)
- Vonsild Skole (2 kategorier)
- Emil Andersen (2 kategorier)
- Vamdrup Kommunevåben (2 kategorier)
- Peter Bogh (2 kategorier)
- Den 9. april i glimt (2 kategorier)
- Peter Nielsen Stoustrup (2 kategorier)
- Braunius og Hogenbergs prospekt over Kolding 1587 (2 kategorier)
- Dalby Sogn (2 kategorier)
- Syddansk Universitet (2 kategorier)
- Taps Sogns Sygekasse (2 kategorier)
- Hans Knøs (2 kategorier)
- Svend Aage Olesen (2 kategorier)
- I. A. Hansen (2 kategorier)
- Hans Soll (2 kategorier)
- Biografen 1+2 (2 kategorier)
- Jens P. Jørgensen (2 kategorier)
- Strandhuse (2 kategorier)
- H. Fønss (2 kategorier)
- Kirstine Hansen (2 kategorier)
- Dyrehaveskolen (2 kategorier)
- J.M. Viuff (2 kategorier)
- Laurits Albert Winstrup (2 kategorier)
- Børge Nellemann (2 kategorier)
- N. Jørgensen (snedkermester) (2 kategorier)
- Ludvig Castenskiold (2 kategorier)
- Jørgen Hansen Enggaard (2 kategorier)
- Peter Sølling Thomsen (2 kategorier)
- Lejrskov Sogn (2 kategorier)
- Vilhelm Adolph Andersen (2 kategorier)
- Vonsild Elektricitetsværk (2 kategorier)
- Frovin Jørgensen (2 kategorier)
- Niels Gudme Blicher (2 kategorier)
- Frontkæmperforbundet (2 kategorier)
- Sønder Stenderup Sogn (2 kategorier)
- Niels August Vengberg (2 kategorier)
- Ruth Vestergaard (2 kategorier)
- Almind Sogns Sygekasse (2 kategorier)
- A. Kralund (2 kategorier)
- Niels Jacobsen (1878-1955) (2 kategorier)
- C. C. Steen Rasmussen (2 kategorier)
- Vinterskolen (2 kategorier)
- Jakob Peter Løye (2 kategorier)
- Ødis Kirke (2 kategorier)
- Ludvig Carl Morits Wagner (2 kategorier)
- Kolding Vintersportsforening (2 kategorier)
- Hans Eiler (2 kategorier)
- Sdr. Vang Skole (2 kategorier)
- Jens Poulsen (2 kategorier)
- Hans Krab (2 kategorier)
- Carl From (2 kategorier)
- Axel Hansen (2 kategorier)
- Jens Kofod-Jensen (2 kategorier)
- Aage Alminde (2 kategorier)
- Hans Chr. Juhl (2 kategorier)
- Karl Fisker (2 kategorier)
- Hans Orla Willy Petersen (2 kategorier)
- Anton Lorenzen (2 kategorier)
- Sognerådsvalget for Ødis 1913 (2 kategorier)
- E.G. Strøbech (2 kategorier)
- Brændsmade Bro (2 kategorier)
- Rutebilstationen i Mazantigade (2 kategorier)
- Kristian Nørgaard (2 kategorier)
- Koldingfjordskolen (2 kategorier)
- N. Aakjær (2 kategorier)
- Nis Christian Hansen (2 kategorier)